Shkembimi Ronaldo-Nejmar? Te PSG te gjithe jane skeptike

Zerat per shkembimin e mundshem Kristiano Ronaldo-Nejmar mes Realit te Madridit e Paris Sen Zhermen jane shtuar, por duket se kjo nuk e ka shqetesuar klubin francez. Perkundrazi, drejtuesite tij duket se jane skeptike lidhje me kete histori.

Te pakten kjo eshte ajo qe theksohet tek e perditshmja spanjolle ‘Marca’ sipas se ciles drejtuesit e konsiderojne nje mision te pamundur shkembimin mes 32 vjeçarit te Realit dhe sulmuesit brazilian. Ne France te gjithe kembengulin se lajmet e publikuara ne Spanje per kete shkembim nuk do te mund te destabilizojne as skuadren e PSG e as Nejmarin. Por lajmet per te ardhmen e 25 vjeçarit nuk jane publikuar vetem ne Spanje.

Paris Sen Zhermen ka pergenjsshtruar edhe disa artikuj te te perditshmes ‘L’Equipe’ e cila fliste per pakenaqesite e futbollistit ne kampionatin francez. Pergenjeshtrime qe erdhen edhe nga miq apo perfaqesues te brazilianit sic eshte rasti i Leo Baptistaos i cili deklaroi se Nejmar dhe familja e tij gjendet mire ne kryeqytetin francez dhe se ai nuk e sheh 25 vjeçarin te largohet nga PSG.

Sfidanti.al