Rajmond Kopa ka mbyllur sytë, Franca humbet një”mbret”

Raymond Kopa ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare, nderkohe Franca ka humbur një altar futbolli.

Legjenda e Real Madridit, Raymond Kopa, ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare, transmeton Gazeta Express.

Kopa ishte një ndër yjet e skuadrës së Real Madridit që dominuan futbollin në vitet e 50’ta, i cili fitoi tri Kupa Evropiane, derisa mori Topin e Artë në vitin 1958.

Raymond ka luajtur 45 ndeshje për Francën mes viteve 1952 dhe 1962, duke shënuar 18 gola dhe shkëlqeu në botërorin e vitit 1958 dhe vetëm Pele ishte më i mirë se ai, të cilët u eliminuan në gjysmëfinale nga Brazili