Edhe Guardiola e ka një idhull, Bielsa një shembull që ia vlen

Pep Guardiola e ka cilësuar kolegun e tij,  Marcelo Bielsan, si trajneri më i mirë në botë. Komentet e trajnerit të Mançester Sitit vijnë, menjëherë pasi Belsa u konfirmua Lilë, në Ligë 1 të Francës. Ish trajneri i Argjentinës, Kilit dhe Atletiko Bilbaos, ka nënshkruar kontratën dy-vjeçare me Lille, ndërkohë që Guardiola ka thënë se e admiron Bielasan. “Admirimi im për Bielsan është i madh, sepse ai i bën lojtarët të luajnë shumë he u mërr më të mirën e mundëshme,” ka thënë Pep.

“Deri më tani, unë nuk e kam takuar ndonjë ish lojtar të tij që flet keq për të. Të gjithë janë mirënjohës, për ndikim që Bielas ka pasur në karrierat e tyre futbollistike,” ka përfunduar Guardiola.

sfidanti.al