Marselo Bielsa emërohet trajner i Uruguajit!

Në moshën 67-vjeçare nuk ka dëshirë të mbetet pa punë, dhe është i lidhur me futbollin. Një trajner me shumë përvojë si Marselo Bielsa vendosi të hidhte hapin e radhës në karrierë duke pranuar të jetë trajner i Uruguajit. Ish-tekniku i Lidsit, të cilin e ktheu në Premier Ligë, zëvendëson Diego Alonson që u largua

Vazhdoni leximin →

Guardiola: Një trajner nuk vlerësohet për titujt

Pep Guardiola është shfaqur në konferencën për shtyp përpara sfidës me Leeds United ku përballë do të ketë një emër të madh si Marcelo Bielsa të cilin trajneri i Manchester City pranoi se admiron më shumë në botën e futbollit Pep Guardiola për influencën e Bielsës: Cfarë mund të them? Është ndoshta njeriu që admiroj

Vazhdoni leximin →