Ronaldo kërcënon Realin: ika ose paguaj  13 milionët “e vjedhur”!

Klubin e Realit te Madridit e ka perfshire paniku, shkruan media spanjolle, duke vene ne dukje se lojtari i tij kryesor, Kristiano  Ronaldo, eshte I vendosur qe te largohet gjate kesaj vere nga ky klub. Behet e ditur se Ronaldo u ka thene shokeve te ekipit te tij perfaqesues te Portugalise qe po  merr pjese ne Kupen e Konfederatave qe po zhvillohet ne Rusi, se ai eshte I vendosur dhe se nuk do ta ndryshoje vendimin e tij per tu larguar.

Gazeta “Marka” shkruan se situata eshte mjaft serioze, por se, sidoqofte, ekziston mundesia qe Ronaldo te qendroje te Reali. Thuhet se futbollisti portugez I ka vene ultimatum klubit mbreteror” qe ky i fundit te paguaje, ne vend te tij, borxhin e tij prej 13 milione eurosh dhe te gjitha shpenzimet gjyqesore qe ai te qendroje te Reali!

Sfidanti.al