Gerard Pique e kap viroza, Barcelona, pa të ndaj Las Palmasit

Gerard Pique nuk do të jetë në dispozicion të Luis Emnriques në ndeshjen që Barcelona do të zhvillojë ndaj Las Palmas. Sipas ‘Catalunya Radio’ qendërmbrojtësi i kampionëve të Spanjës u shtrua në spital për shkak të një viroze. Për fat të mirë nuk bëhet fjalë për asgjë të rëndë me Pique që do të duhet të qëndrojë në kontrollin e mjekëve. Vetë Luis Enrique e konfirmoi mungesën e 30 vjeçarit për ndeshjen që do të zhvillohet në Gran Canaria nëpërmjet një konference për shtyp ku tha se Pique nuk ndihej mirë që nga fillimi i javës dhe shpreson që ai që përmirësohet sa më shpejt.

sfidanti.al