Çuameni-Kunde, dy “vëllezër” që u ndanë nga Reali e Barça

Në 2017, që të dy dolën kampionë të Europës në formacionin e Francës U19 dhe kuptohet që karrierën përpara tyre e kishin  të madhe. Orelie Çuameni dhe Zhyl Kunde ishin dy nga lojtarët më të mirë të brezit të ri, dhe jo më kot sot janë tek Reali i Madridit dhe Barcelona. Dy “vëllezërit” u ndanë fillimisht tek Monako dhe Sevilja, por tashmë janë bërë “armiq” sepse do të luajnë El Klasikon në Spanjë, edhe pse do të jenë sërish bashkë në kombëtare.

Sfidanti.al