Cili qënka mister 300 milionshi sa do të harrojmë Ronaldon..

Koha kalon me shpejtësi dhe deri tani Real Madrid ka dështuar në blerjen e të paktën një futbollisti galaktik në gjëndje që të bëjë të hedhë në harresë largimin e Cristiano Ronaldos, futbollistit lider i Los Blancos që u transferua te Juventus.
Gjithsesi, sipas raportimeve të “Don Balon”, presidenti Florentino Perez ka një plan. Në mendjen e numrit 1 të klubit madrilen qëndron një blereje galaktike që do të mbërrijë në Santiago Bernabéu përpara mbylljes së merkato së verës. Dhe madje me një çmim që do të vendosë rekordin e ri, plot 300 milionë euro.
Pereze po punon në hije. Plani i presidentit të Real Madrid është që bëjë blerjen e madhe në limitet e merkatos, më pas të bëjë publik transaksionin. Një strategji që funksionoi në perfeksion për blerjen e yjeve si Zinedine Zidane, David Beckham dhe Ronaldo Fenomenin.
Një taktikë që gjithsesi përfshin edhe rrezikun, si në rastin e tratativave për blerjen e David de Gea, që dështoi në skadimin e merkatos. Gjithsesi këtë herë gjërat do të jenë ndryshe, të paktën kështu është i bindur Florentino Perez.
Pas disa vite pa shumë shpenzime në blerje, dhe me shumë arkëtime, përfshirë edhe 100 milionët e siguruar nga shitja e CR7, paratë nuk janë një problem për presidentin Perez dhe Real Madrid që pret një blerje të shtrenjtë galaktike.