Barcelona me ‘lekure’ roze; prezantohet uniforma e trete(Foto)

Barcelona vishet me ngjyren roze. Skuadra katalanase beri publike uniformen e trete te saj e cila eshte pothuajse e gjitha me ngjyre roze me nje pjese te faneles qe eshte me ngjyre te kuqe.

Mesohet se krijimi i kesaj fanele eshte krijuar nga kompania e veshjeve sportive Nike per t’i bere homazh nje prej lagjeve te qytetit te Barcelones dhe behet fjale per lagjen Eixample, imazhi i se ciles mund te shihet qarte me sy te lire.

Persa u perket detajeve te tjera, logoja e skuadres dhe emri i kompanise sponsorizuese jane me ngjyren gri te hapur. Me sezonin qe ka filluar tashme, edhe uniforma e trete e skuadres se Barcelones ka dale ne shitje

Sfidanti.al