A thua është viti i duhur? Barça fiton titullin kur mund Sociedadin

Mesi nuk ka më dhe ai është larguar, por skuadra është mbi të gjitha. Barcelona padyshim është nga ato klube dhe ato skuadra që e kalojnë shpejt momentin e vështirë, ndërsa një statistikë i ndihmon. Fitorja ndaj Sociedadit 4-2 në nisje të La Ligës mund ta bëjë kampione të Spanjës. Kjo sepse, në 30 vitet e fundit thuajse sa herë ka fituar ndaj baskëve, Barcelona ka dalë kampion. Kjo ka ndodhur në 4 nga 5 ndeshjet e fituara, pra në 80 për qind të rasteve. Gjithsesi, kurrë më parë katalanasit nuk kanë qenë kaq të çoroditur sa tani.

Sfidanti.al