Karius e rinis nga Turqia; eshte portieri i Beshiktashit

Loris Karius eshte zyrtarisht futbollist i Beshiktashit. Ish portieri i Liverpulit ka zgjedhur pikerisht Turqine per te rinisur karrieren e tij pas gafave te medha te kryera ne finalen e Liges se Kampioneve dhe mberritjes se Alison Beker.

Mbremjen e se shtunes Karius mberriti ne Stamboll ku u prit nga tifoze te shumte. Portieri gjerman i kishte kryer vizitat mjekesore nderkohe qe klubi postoi ne Twitter foton e Karius teksa pozonte me fanelen e Beshiktashit i cili e mori Karius ne forme huazimi per dy sezone me te drejte blerje.

Sfidanti.al