Jo vetem Perisic; edhe Manxhukic ne histori

Nese Perisic shkruan emrin ne histori si lojtari i dyte qe shenon gol e shkakton penallti ne finalen e nje boterori, Manxhukic e ben historine. Sulmuesi  i Juventusit ne finalen e se dieles ndaj Frances shenoi nje autogol duke u bere i pari futbollist qe e ben nje gje te tille ne kete lloj kompeticioni.

Por jo vetem kaq, Manxhukic eshte njekohesisht edhe autori i autogolit te 12 ne edicionin e 21 te Kupes se Botes dhe kjo perben nje rekord absolut duke thyer rekordin e meparshem qe u vendos ne Boterorin e Brazilit ne 2014 me 5 autogola te shenuar.

Sfidanti.al