Formacioni ideal i Ibrahimovic: gjen vend edhe Messi

Qendërsulmuesi është ai për pjesën tjetër dominon Juventusi e Milani me një përjashtim, Lionel Messi. kështu mund të përshkruhet formacioni ideal i përpiluar nga futbollisti i Los Anxheles Galaksi, Zlatan Ibrahimvic të cilin ai e publikoi në profilin e tij në Instagram., nndërkohë që mbetet për t’u kuptuar nëse ai do të kthehet në Serinë A apo jo.

Në formacionin e tij ideal Ibrahimovic, ka përfshirë ish skuadrave të tij dhe bën përshtypje që në të është përfshirë edhe argjentinasi i Barcelonës. 37 vjecari padyshim nuk mund të linte jashtë skuadre edhe pse e përfshiu te rezervat Rino gatuzon që ndoshta mund të shndërrohet në trajnerin e tij.

Ja cili është formacioni ideal i Zlatan Ibrahimovic: Buffon në portë, në mbrojtje ai ka rreshtuar Turam në të djathtë e Maksuell në të majtë, ndërsa në qendër të mbrojtjes përzgjedhja e tij janë Tiago Silva e nesta. në mesfushe Cavi Hernandez ka rolin e organizatorit me Vieirane e Nedved pranë tij në krahë dhe në fund Messi e Ronaldinjo që janë vendosur në mbështetje të vetë Ibrës që është më i avanucar  në repartin e sulmit. por edhe rezervat e përzsgjedhur nha Ibra përbëjnë një superskuadër ku pëvec Gatuzos janë edhe Zhulio Sezar, iniesta, Sedorf e Kanavaro.

sfidanti.al