Djemtë e Bekamit e kanë tradhëtuar Anglinë për shkak të … Mesit!

Vetë futbollisti ka qenë një yll i dikurshëm i kombëtares së “luanëve” dhe i Mançester Junajtidit duke fituar thuajse gjithçka në karrierë, sidomos me klubet. Dejvid Bekam shkëlqeu edhe me Realin e Madridit si dhe Milanin, ndërsa ishte ikonë e Anglisë dhe e donte vendin e tij pafund. Gjithsesi, fëmijët kur rriten e “shkatërrojnë” shtëpinë, dhe kështu ka ndodhur me djemtë e Bekamit. Vetë ish-ylli i mesfushës thotë se “tre djemtë e mi e duan Mesin më shumë sesa më duan mua dhe janë tifozë të zjarrtë të Argjentinës”. Duket se “Pleshti” i ka bërë që “të tradhëtojnë” atdheun.

Sfidanti.al