Valverde qetëson Interin: Ndaj Totenhemit do luajmë për të fituar

Humbja ndaj Totenhemit në Ligën e Kampioneve i komplikoi planet e Interit për kualifikimin e 1/8 e finaleve të këtij kompeticionit, kualifikim që nuk është më vetëm në duart e zuikaltërve. Ditën e martë, interi duhet të fitojë ose të barazojë ndaj PSV eindhovenit dhe të shpresojnë që ttotenhemi të mos ketë të njëjtin rezultat në sfidën e Camp Nout ndaj Barcelonës.

Ai që mendon t’i qetësojë tifozët e Interit është trajneri i katalanasve, Ernesto Valverde që ka folur për këtë ndeshje ku pohoi se Lionel Messi është në dyshim.

‘A do të luajë Messi? Të shohim të martën. Por mund të siguroj Interin ne dio të hyjmë në fushë për të fituar, pavarësisht lojtarëve që do të përzgjidhen-tha Valverde-barcelona e respekton Ligën e kampionee dhe në cdo ndeshje synon të marrë maksimumin. do t’i bëj zgjedhjet e mia në bazë të interesave tona, jo në ato të Interit’.

sfidanti.al