Hysaj kalon klasën me “përbindshat” e Realit, Ronaldo e Bejl

Elseid Hysaj, mbrojtësi i Napolit, nuk e ka pasur aspak të lehtë përballjen me yjet e Real Madridsit

Paraqitja e Elseid Hysajt në ndeshjen ndaj Real Madridit është vlerësuar me notën 6.5 nga mediat e huaja, shkruan Express.

Kjo është një notë ngushelluese për mbrojtësin e Kombëtares kur duhet se përballe ka pasur lojtarë të mëdhenj si : Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, Gareth Bale, Alvaro Moratan dhe të tjerët.