Emeri inkurajon PSG: Reali i Madridit nuk e di se çfare e pret ne Paris

Liga e Kampioneve nuk do te mbyllet ne Madrid per Paris Sen Zhermen. Unai Emeri pas polemikave per arbitrimin ne ndeshjen e zhvilluar ne Bernabeu, leshon nje tjeter sfide per Zinedin Zidan.

‘Reali do te vije ne Paris, por nuk e di se çfare e pret-eshte shprehur Emeri-e kemi treguar se mund t’ia dalim mbane, por ne fushen tone jemi te forte dhe kete e vertetojne 17 fitoret e arritura’.

Por ajo me Realin nuk eshte e vetmja sfide qe ndihet shume ne kryeqytetin francez. Edhe perballja me Olimpik te Marsejes ka peshen e saj per parizienet.

‘Skuadra jone eshte e vendosur, por ne 2 perballjet e radhes kjo do te shfaqet me shume. Do te japim maksimumin dhe nuk do te mendojme as per te shkuaren e as per te ardhmen. Gjithçka varet nga ne. Kemi dy data per te vijuar te shkruajme historine’.

Sfidanti.al