Arsenali i Vengerit trupërohet pa kufi nga Bajerni

Lojtarët e Arsenalit janë prapa Arsen Wengerit, i cili po kalon një periudhë të vështirë në Emirates.

Hector Bellerin, ylli i Arsenalit, pas mega- humbjes dhe turpërimit nga Bayern Munich, i ka dal në mbrojtje Arsen Wengerit.

Mbrojtësi spanjoll ka thënë se të gjithë lojtarët janë në llogoren e  strategut francez, të cilit po i kërkohet dorëheqja nga tifozët, përcjell Express.

“I gjithë ekipi është prapa menaxherit. Ai është i vetmi që e ka bërë punën e ekipit”, ka thënë Bellerin.

“Në futboll, ndonjëherë ju jeni të mëdhenjtë dhe ndonjëherë ju përjetojnë gjeta të këqija. Tani është një pikë e ulët për ne, por ne vetëm duhet të shikojmë përpara dhe përpiqemi për të përfunduar sezonin sa më mirë”, ka theksuar ai