Arsenali i Vengerit edhe i bukur, edhe i shëmtuar..

Arsen Wenger pritet të largohet nga Arsenali në fund të sezonit, tani mund të quhet lajm i mirë.

Aventura e Arsen Wengerit në Arsenal pritet të përfundoj në fund të këtij sezoni. Dështimi në Ligën e Kmapionëve dhe Premierligë, këtë sezon, si duket e kanë bindur francezin se nuk ka të ardhme në Emirates.

Kurse, Goal.com ka përpiluar listën e 10 trajnerëve që kanë kandidat për ta zëvendësuar Wengerin. Në mesin e tyre janë  Massimiliano Allegri dhe Rafael Benitez, përcjell Express.

Këta janë 10 kandidatët për trajner të Arsenalit

Massimiliano Allegri | Juventus

Rafael Benitez | Newcastle

Thierry Henry | Asistent te Belgjika

Eddie Howe | Bournemouth

Leonardo Jardim | Monaco

Joachim Low | Germany

Roberto Mancini | i lirë

Roger Schmidt | Bayer Leverkusen

Thomas Tuchel | Borussia Dortmund

Patrick Vieira | New York City FC