Tuhel dhe Dortmundi, një gur në zemër pas flirtit

Boruusia Dortmund ka gjetur zëvendësuesin e Thomas Tuchel dhe ky lajm të befason jo pak.

Trajneri gjerman, Thomas Tuchel pritet të larohet në fund të këtij edicioni nga Borussia Dortmund, për të marrë drejtimin e Arsenalit.

Kjo ka bërë që drejtuesit e skuadrës të jenë në kërkim të një trajnerit, të cilin tashmë duket se e kanë gjetur.

Bëhet fjalë për trajnerin e Fiorentinas, Paulo Sousa, i cili me shumë sukses po drejton skuadrën italiane Fiorentina, shkruan Calcimercato.

Madje zyrtarët e Dortmundit kanë udhëtuar drejt Fiorentinas për të biseduar me trajnerin portugez dhe për të mbyllur marrëveshjen