Robert Levandovski trondit Bajernin, enderron per Realin e Madridit.

Bajerni i Mynihut trembet; Robert Levandovski kerkon kalimin tek Reali i Madridit. Sipas te perditshmes spanjolle ‘Marca’ eshte i ndergjegjshem per interesin e hershem te klubit merenges per te dhe mesa duket kete radhe nuk do te refuzoje mundesine e transferimit ne Madrid. Fanela e Realit te Madridit duket se eshte e duhura per Levandovskin duke pare se persona prane sulmuesit polak e deshirojne nje transferim te tij ne Spanje.

Megjithate tratativat per kalimin e Levandovskit te Reali i Madridit nuk do te jene te lehta edhe pse klubi bavarez nul do te dilte kunder vullnetit te lojtarit. Ai qe mund te lehtesoje gjerat ne kete histori eshte agjenti i Levandovskit, Çezari Kuçarski qe ka raporte te mira me drejtuesit e klubit madrilen.

Robert Levandovski ka me Bajernin e Mynihut nje kontrate deri ne 2021 dhe Levandovski nese largohet do te jete nje levizje fitimprures per bavarezet te cilet e moren sulmuesin polak nga Borusia e Dortmundit me parametra zero.

Sfidanti.al