Levandovski komenton qëndrimin e Obamejangut në Dortmund

Sulmuesi polak Robert Levandovski i Bajernit të Mynihut bëri një koment interesant lidhur me situatën e sulmuesit Pier Emerih Obamejang, konkretisht, vendimin e tij për të qëndruar te Borusia. Levandovski konsideron se një gjë e tillëështë diçka e mirë për vetë “milionerët” (Borusian), por do të ketë një ndikim pozitiv edhe për ekipin e tij të Bajernit. “Një lajm i shkëlqyer për Bundesligën. Në të njëjtën kohë, ky është një lajm i mirë edhe për neve, sepse, kur arrin që të bëhesh kampion para kohe gjatë sezonit, të mungojnë motivimi dhe presioni. Borusia me Obamejangut është një rival më serioz”, vuri në dukje me sinqeritet Levandovski.

Sfidanti.al