Kur të largohet Xabi Alonso, humbja kthehet në trajner

Karlo Ancelotti ka lavdëruar mesfushorin spanjoll Xabi Alonso, një kualitet në mesfushe.

Trajneri i Bayern Munichut, Carlo Ancelotti e ka pranuar se skuadra e tij do të humb kualitet në mesfushë me largimin e Xabi Alonsos.

Por, ai tha se duhet respektuar vendimin i tij, por insiston se kanë edhe tre muaj për të punuar së bashku.

Krejt në fund Ancelotti tha se Alonso mund të bëhet një trajner i jashtëzakonshëm në të ardhmen.

“Alonso dëshiron të shkojë në pushime, por ai ka kualitet dhe përvojë për t’u bërë një trajner fantastik në të ardhmen”, tha Ancelotti gjatë konferencës për media