Hamesit s’i zënë këmbët dhe, do të kthehet në Spanjë te… Barcelona!

Hames Rodrigezi ndodhet pranë derës së daljes së Bajernit të Mynihut, njoftojnë mediume të ndryshëm në Spanjë, duke theksuar se menaxheri i tij, Zhorge Mendesh, po përpiqet që t’ia mbushë mendjen kryesisë së klubit bavarez që ta blejë kontratën e tij dhe, më pas, t’ia shesë atë Barcelonës.

Hames Rodrigezi që po luan me Bajernin si futbollist i huazuar nga Reali i Madridit, ka një klauzolë blerjeje prej 60 milionë eurosh. Plani i Mendeshit është që Bajerni t’ia paguajë këtë shumë Realit dhe, më pas, t’ia shesë këtë lojtar që ishte golashënuesi më i mirë në Botërorin e Brazilit, për 100 milionë euro Barcelonës.

Sfidanti.al