Bajerni nuk ndalet më, Roben dhe Alaba shpojnë Verderin

Bayern Munich i Carlo Ancelottit ka vazhduar me fitore në vitin 2017. Pas triumfit 1:2 ndaj Freiburgut, kampionët e Gjermanisë e kanë mposhtur me të njëjtin  edhe Werder Bremenin.

Golat për Bayernin i shënuan Arjen Robben dhe David Alaba në pjesë e parë, derisa për vendasit shënoi Max Kruse në fillim të pjesës së dytë.

Pas kësaj fitore, Bayern ngjitet në kuotën e 45 pikëve, 3 pikë më shumë se RasenBallsport Leipzig , që e mposhti 2:1 Hoffenheimin