Bajerni nuk ndalet më, Roben dhe Alaba shpojnë Verderin

Bayern Munich i Carlo Ancelottit ka vazhduar me fitore në vitin 2017. Pas triumfit 1:2 ndaj Freiburgut, kampionët e Gjermanisë e kanë mposhtur me të njëjtin  edhe Werder Bremenin. Golat për Bayernin i shënuan Arjen Robben dhe David Alaba në pjesë e parë, derisa për vendasit shënoi Max Kruse në fillim të pjesës së dytë.

Vazhdoni leximin →