Nuk do të qajnë në Londër per Sançez, nëse vjen një si Rojsh

Arsenali ka ringjallur interesimin për Marco Reus dhe ky eshte një lajm i mirë në Londer.

Arsenali ka ringjallur interesimin për sulmuesin e Borussia Dortmund, Marco Reus, raporton “The Independent”, transmeton Gazeta Express.

Sipas “The Independent”, Arsene Wenger do të tentojë ta transferojë anësorin e Gjermanisë gjatë verës, të cilin e sheh si zëvendësuesin ideal të Alexis Sanchez, nëse ky i fundit largohet nga “Emirates”.

Sulmuesi kilian ka kohë që lidhet me një largim të mundshëm nga Anglia, i cili nuk po e rinovon kontratën me “Topçinjtë”, dhe nëse kjo ndodh – Wenger ka gati 50 milionë funta për Reus