Bajernit nuk ia bën zemra me Riberinë, francezi s’dorëzohet..

Frank Riberi do te vazhdoje te jete pjese e Bajernit te Mynihut. Futbollisti francez, ashtu sic u tha ne median gjermane para pak kohesh, rinovoi me kampionet e Gjermanise edhe per nje vit tjeter deri ne 2019 dhe tani bavarezet presin qe kete hap ta ndermarre edhe Arjen Robben.

Riberi u transferua te Bajerni ne 2007 dhe gjate kesaj kohe ka fituar 8 tituj kampione duke u barazuar me Shvajnshtajger, Mehmet Sholl e Oliver Kahn.

‘Jam krenar per faktin qe do te luaj edhe nje sezon tjeter me kete klub te madh-tha Riberi ne faqen zyrtare te Bajernit-Mynihu eshte kthyer ne atheun e ri per mua e familjen time’.

Sfidanti.al