8 gola nga Bajerni për Hamburgun, po Mavraj ishte?

Bayern Munich e ka turpëruar Hamburgun, duke e mposhtur 8:0 dhe mbrojtesi Mavaraj ka qene në hije.

Carlo Ancelotti e ka festuar me spektakël ndeshjen e njëmijtë në karrierë si trajner, pasi skuadra e tij e shkatërroi Hamburgun në Alianz Arena, duke e mposhtur me rezultat të thellë 8:0, shkruan Gazeta Express.

Në këtë ndeshje nga minuta e parë për Hamburgun luajti mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, i cili bëri paraqitje për t’u harruar – duke u vlerësuar me notën 5.0,