Beteja me e veshtire, portieri Ikeme lufte me leuçemine

Vendosi te lere futbollin e luajtur per t’u perballur me nje kundershtar akoma me te veshtire ne jeten e tij, nje forme te leuçemise akute. Eshte kjo historia e  portierit 32 vjecar te Ulverhempton, Karl Ikeme i cili konfirmoi gjithçka.

‘Fola me mjekun dhe me keshilloi qe te le gjithçka pasi kura e dobesoi fizikun tim-tha Ikeme-mbeshtetja qe me dhane ishte fantastike. Eshte e pabesueshme qe shume njerez po shqetesohen kaq shume dhe po mbledhin fonde ne emrin tim. Tani duhet te mendoj ate çfare eshte me e mire per mua dhe nuk dua te rrezikoj me shendetin tim qe eshte prioritet absolut’.

Sfidanti.al