Arjen Roben le Bajernin: Por per te ardhmen gjithcka eshte e hapur..

Arjen Robben do te largohet nga Bajerni i i Mynihut ne fund te sezonit duke qene se bavarezet kane vendosur te mos ia rinovojne kontraten. Futbollisti holandez ka pasur oferta per te vazhduar karrieren e tij diku tjeter, por nuk e ka mohuar mundesine qe te terhiqet perfundimisht nga futbolli i luajtur.

‘Jam krenar dhe i lumtur per kete interes qe po shprehet kundrejt meje-tha Roben-keto jave kemi qene shume te impenjuar, une, im ate e sidomos agjenti im.  Per mua e ardhmja eshte ende e hapur. Jam ne pritje dhe me pas do te vendos’.

Sfidanti.al