10 talentet, Do të shkëlqejnë në fushë, apo vetëm në letër

Koman, Asensio dhe Carrasco ishin talentët më të mirë të vitit 2016, por në vitin 2017 do të kemi krejt futbollistë të tjerë

E përditshmja spanjolle, AS, ka përzgjedhur 10 talentët më të mirë të cilët pritet të shkëlqejnë në vitin 2017.

Kësaj liste i prin ylli i Borussia Dortmundit, Ousmane Dembele, i cili këtë edicion ka shënuar ose asistuar plot 11 herë.

Në mesin e këtyre talentëve është edhe Marcus Rashford i Manchester Unitedit apo Lucas Hernandez i Atletico Madridit.

Top 10 talentët e vitit 2017:

  1. Ousmane Dembele (Dormund)
  2. Marcus Rashford (Man. Utd)
  3. Lucas Hernandez (Atletico M.)
  4. Gabriel Jesus (Man. City)
  5. Malang Sarr (Nice)
  6. Jesus Vallejo (Real Madrid)
  7. Alex Iëobi (Arsenal)
  8. Frank Kessie (Atalanta)
  9. Javi Ontiveros (Malaga)
  10.     Hëang Hee-chan (Salsburg)