Tirana “harron” Mirel Josën, ish-lojtari i Interit dhe i Brazilit pritet në stol!

Tirana pritet të ketë një trajner të huaj pas dorëheqjes së Mirel Josës. Burime pranë klubit bëjnë me dije se është arritur një marrëveshje me brazilianin Ze Maria, ish-futbollist i Interit dhe i kombëtares së Brazilit. Trajneri 43-vjeçar ka qenë edhe më parë në bisedime me drejtuesit e Tiranës, pikërisht në vitin 2013, duke mos

Vazhdoni leximin →

Elbasani, fitore e mundimshme në sy të 100 tifozëve

Elbasani vazhdon të jetë në vështirësi, pavarësisht se thuhet për një kalim të klubit në pronësi të një kompanie angleze. Madje tashmë ekipi është braktisur edhe nga tifozët, të cilëve duket se u ka mbaruar durimi me këtë emër dikur të madh, por që vitet e fundit përpëlitet në fund të tabelës së klasifikimit, gati

Vazhdoni leximin →

Dinamo në rrezik, rënie e lirë drejt fundit

Për Dinamon e tanishme është bërë shumë i vështirë edhe qëndrimi në Kategorinë e Parë. Skuadrës së dikurshme të trofeve të mëdhenj dhe e mbushur me emra që kanë bërë historinë e futbollit shqiptar, nuk i ka mbetur asgjë, përveç logos së stampuar në uniformë. Sot ekipi i drejtuar nga Allmuça ka pësuar një tjetër

Vazhdoni leximin →