Higuain asnjë nostalgji, kërkon të ndëshkojë Napolin

Gonzalo Higuain është i gatshëm të ndeshet me ish-skuadrën e tij, madje nuk ndjen asnjë nostalgji. Pas largimit problematik nga Napoli gjatë merkatos së verës dhe akuzave për tradhëti nga tifozët, “el Pipita” po nxeh motorët për ndeshjen e madhe të së shtunës, kur Juventus do të presë në shtëpi pikërisht Napolin. Higuain nuk ka

Vazhdoni leximin →

Bosi i Monakos projekton fundin e ..PSG-së

Në një interviste në Parisien, bosi i Monakos, Dimitri Rubolovlev,  i cili bën përshtypje kur flet në media, ka dhënë një panoramë të evolucionit të klubit. “ Sigurisht mund të flasim për sukses” – ai referohet momentit aktual te klubit të tij dhe shpreson se një ditë do të kthehet në majë. Pse të mos

Vazhdoni leximin →

Uejn Runi – drejt derës “exit”?

Zëvendësues në ekipin e tij, Mançester Junajtid dhe po zëvendësues edhe në ekipin përfaqësues anglez, kështu që karriera e Uejn Runit duket se po merr një tatëpjetë, nga e cila vështirë se ai do të mund të ngjitet përsëri. Nuk kanë kaluar më shumë se pesë javë, qëkur kapiteni i ManU-së dhe i ekipit përfaqësues

Vazhdoni leximin →

A e njihni  Premier Ligën angleze

Premier Liga është një ligë futbollistike profesioniste e klubeve anglezë të futbollit, por në të luajnë edhe disa klube të Uellsit. Ajo përbën divizionin (kategorinë) më të lartë në sistemin e Ligave të Anglisë dhe në të marrin pjesë 20 klube futbolli. Premier Liga ose kampionati anglez zhvillohet gjatë periudhës gusht – maj dhe, gjatë

Vazhdoni leximin →

Guardiola me një ofertë të re për Fabregasin e Çelsit

Pep Guardiola dhe ManSiti do t’i dërgojnë një ofertë të re Çelsit për mesfushorin e këtij të fundit, Fabregas, qysh këtë sezon dimëror të transferimeve. Sipas medias angleze, ekipi “civil” është gati që të paguajë 20 milionë sterlina për futbollistin spanjoll që ka shkëlqyer, kur ka luajtur me Arsenalin, ndërkohë që ai ka luajtur edhe

Vazhdoni leximin →

Kristiano Ronaldo hap hotelin e vet të parë në Portugali

Në qendër të një nga lagjeve kryesore të Lisbonës, tani, ngrihet hoteli luksoz “Pestana CR7” me 82 dhoma që është pronë e yllit portugez të Realit të Madridit e të ekipit përfaqësues portugez, Kristiano Ronaldo, dhe të cilin atij ia ka ndërtuar kompania portugeze “Pestana”. Hoteli u inaugurua, në ditët e para të tetorit, gjatë

Vazhdoni leximin →

Pas goditjes me shishe, Barça goditet edhe për ..teatrin e keq!

Askush nuk e mendonte se djelmoshat e talentuar, artistët e topit, kishin talentin e keq për të ofruar edhe një skenë me sjellje të pahijshme.  Fjala është për futbollistët e Barçës, të cilët gjatë ndeshjes me Valencian në stadiumin “Mestaja”,  kanë befasuar opinionin me sulmin e gabuar ndaj tifozëve. Kudo që janë shfaqur kanë fituar

Vazhdoni leximin →