Stefani Frapar, “lulja e parë e pranverës”, kush arbitron në Champions?!

Në Gjermania ishte Bibiana Shtajnhauz, “Bibi”, ndërsa në Francë është një tjetër heroinë. Stefani Frapar vendos sot një tjetër rekord pas atyre të vendosur më parë, pasi do të jetë femra e parë që do të arbitrojë një ndeshje të Championsit. Ajo do të zbresë në fushë në Torino, në duelin Juventus-Dinamo Kiev, duke i hapur rrugën vajzave të tjera në një të ardhme aspak të largët. Gjyqtarja 36-vjeçare ka qenë e para femër që ka arbitruar në kampionatin francez, dhe po ashtu e para që ka ndarë drejtësinë në Superkupën e Europës në 2019. Po ashtu, ka debutuar tetorin e kaluar edhe në Ligën e Europës. Siç informojnë mediat, vlerësimet për të kanë qenë të larta, siç ka ndodhur me trajnerin e Liverpulit, Jurgen Klop.

Sfidanti.al