Wenger kundër Mourinhos: Provokim i vazhdueshëm

Përpara ndeshjes mes Tottenhamin dhe West Hamin e mbyllur 3-3, një gazetar pyeti trajnerin e Hotspurs, Jose Mourinho për faktin se nuk përmendej në librin e Arsene Wenger duke krijuar kështu mundësinë e  krijimit të një kapitulli të ri të rivalitetit mes tyre. ‘Sepse ai nuk ka fituar kurrë ndaj meje-ishte shpjegimi i Mourinhos-nuk mund

Vazhdoni leximin →

Arsenali në kaos, Wengerit iu kundërvunë edhe futbollistët

Në fillim ishin tifozët që kërkonin largimin e tij,  por tani atyre iu shtohen edhe futbollistët e Arsenalit. Sezoni sapo ka filluar dhe Arsene Wenger është vënë sërish në qendër të kritikave të fortas pavarësisht suksesit në Community Shield ndaj Chelseat. Pas 3 javëve të para në kampionat, Arsenali është -6 pikë kundrejt kryesuesve të

Vazhdoni leximin →

Arsene Wenger e pranon: Priten largime nga Arsenali

Konkurenca e shëndetshme është ajo që i duhet Arsenalit. Kjo është ajo që deklaroi trajneri Arsene Wenger pas fitores së trofeut në Community Shield ndaj Chelseat duke pranuar se disa lojtarë mund të largohen nga Topçinjtë e Londrës përpara mbylljes së merkatos së transferimeve në mënyrë që të mundësojhet kjo lloj konkurence në skuadër ‘Numri

Vazhdoni leximin →

Strategjia e Wenger për Mbappe; 142 milionë Euro dhe politikë bindëse

Temperaturat e larta të kësaj vere kanë ndezur akoma më shumë merkaton e transferimeve  ku protagonisti është Kylian Mbappe. Sulmuesi 18 vjecar i Monacos, është vënë edhe në shënjestrën e Arsenalit, trajneri i të cilit Arsene Wenger ka përgatitur edhe një strategji. Sipas tabloidit britanik ‘The Mirror’, kjo strategji e Topcinjve të Londrës është oferta

Vazhdoni leximin →