“I vogli mund viganin”, Sllovenia drejt titullit europian në volej, pas fitores me Rusinë!

Ishte padyshim beteja e Davidit me Goliadhin. Një vend tepër i vogël si Sllovenia u vu përballë një gjigandi si Rusia, dhe doli fitues në duelin e jashtëzakonshëm të Europianit në volejboll për meshkuj. Ballkanasit triumfuan 3-1 me sete, duke arritur në gjysmëfinale, e duke eleminuar kampionen në fuqi. Padyshim, ndihmoi shumë atmosfera prej ferri

Vazhdoni leximin →

Italia dominon volejbollin, Champions për meshkuj e femra!

Më në fund, volejbolli italian u kthye në “çatinë” e Europës. Të kaltrit, këtë herë me klubet, fituan Ligën e Kampionëve, si për meshkuj, ashtu edhe për femra, dhe në skuadrën fituese të vajzave ishte edhe lojtarja shqiptare, Erblina Bici. Për meshkuj, Lube Çivitanova realizoi një mrekulli, duke mundur skuadrën ruse, Zenit të Kazanjit, katër

Vazhdoni leximin →

Zajtsev është i martuar….por gjithsesi propozimi i vjen

Ndodh që një person edhe pse është i martuar e merr një propozim martese. Kjo i ka ndodhur kapitenit të përfaqësueses italiane të volejbollit për meshkuj gjatë kampionatit botëror të kësaj disipline që po zhvillohet në Itali dhe Bullgari. Gjithcka ka ndodhur në momentin e nxemjes së skuadrës italiane pak minuta përpara fillimit të ndeshjes

Vazhdoni leximin →