Valverde kërkon ndihmën e Mesit, kapiteni i përgjigjet!

Nuk është e thënë që nuk do të luajë aspak ndaj Betisit. Lionel Mesi është më i rëndësishëm se kurrë për Barcelonën, pas humbjes së ndeshjes së parë të La Ligës në Bilbao, e pas dëmtimit të Luis Suarezit e Usman Dembelesë. Me Kutinjon të larguar, mbetet vetëm Grizman, ndër emrat e mëdhenj të sulmit,

Vazhdoni leximin →

Ançeloti: Sikur Nejmari  të shkojë te Barcelona, Valverde me dhimbje koke!

Në prag të ndeshjes së dytë miqësore brenda pak ditësh mes Napolit dhe Barcelonës, trajneri i napolitanëve, Karlo Ançeloti, deklaroi para gazetarëve se trajneri i klubit katalonjas do të ketë probleme, nëse futbollisti brazilian do të kthehet te Barcelona, ashtu sikurse paralajmërohet përgjithësisht. “Nëse te Barcelona do të vijë Nejmari, Valverde nuk do ta ketë

Vazhdoni leximin →

Çfarë pret Valverde nga De Jongu dhe Grizmani?

Trajneri i Barcelonës u tregua i sinqertë se çfarë pret nga dy përforcimet e reja cilësore, Frenki De Jong dhe Antoan Grizman. Në intervistën e tij të parë për këtë sezon, ndërkohë që Barcelona ka nisur fazën përgatitore, Ernesto Valverdefoli edhe për dy lojtarët yje që kanëardhur së fundmi në klubin katalonjas, duke theksuar hapur

Vazhdoni leximin →

Bartomeu mbyll debatin: Valverde është trajneri që duam

Pas eliminimit të Barcelonës në Ligën e Kampioneve nga Liverpuli, në Spanjë filluan debatet në lidhje me të ardhmen e trajnerit Ernesto Valverde. Ai që mendoi t’u japë fund të gjitha këtyre debateve është presidenti i Barcelonës, Josep maria Bartomeu gjatë prezantimit të librit ‘Kubala’ teksa konfirmoi mbështetjen ndaj teknikut aktual të kampionëve të Spanjës.

Vazhdoni leximin →