Ernesto Valverde dhe letra e lamtumirës nga Barcelona

Një ditë pas shkarkimit të tij si trajner I Barcelonës, Ernesto Valverde shkoi në qendrën sportive Sant Joan Despi për t’I thënë lamtumirën futbollistëve dhe punonjësve të tjerë të klubit, një vizitë që zgjati 20 minuta  me trajnerin që në fund të së cilës preferoi të mos japë intervistë për median. Në fakt Ernesto Valverde

Vazhdoni leximin →

Napolit I ra për pjesë Barcelona, Gatuzo: Do të përballemi me të pa frikë

Shorti I Ligës së Kampioneve nuk ishte aspak dashamirës me Napolin teksa I vuri përballë Barcelonën në 1/8 e finaleve, megjithatë trajneri Xhenaro Gattuzo nuk tregon aspak frikë, gjë që pasqyronm karakterin e tij si një luftëtar I vërtetë. ‘Është një skuadër e madhe, një sfidë e madhem, dy ndeshje shumë tërheqëse. Do t’I përballojmë

Vazhdoni leximin →