Topi i Artë; prestigj, por edhe të ardhura për futbollistët

Fitimi i Topit të Arte për futbollistët nuk është vetëm një prestigj për futbollistët që e marrin atë në duar, por është edhe mundësi përfitimi. Revista prestigjioze franceze ‘France Football’ ka bërë një studim për të ardhurat që sigurohen nga lojtarët duke qenë se tashmë është kthyer në një trend përfshirja e një klauzole në

Vazhdoni leximin →

Vazhdon mllefi për Topin Artë, Mesi shkatërron Levanten!

“Mos e zgjo bishën e plagosur”. Kështu thuhet rëndom, dhe kështu po ndodh me Lionel Mesin, edhe pse argjentinasi në pamje të parë nuk duket aspak si bishë. Gjithsesi, është prej “përbindëshi” ajo që po bën këto ndeshje, duke rreshtuar golat, asistet dhe organizimin e lojës për Barcelonën. Shënoi tri herë në fushën e Levantes,

Vazhdoni leximin →

Topi i Arte i solli Luka Modric 800 mije Euro

Luka Modric do ta kete te pamundur te harroje vitin 2018. Mesfushori kroat kampion Evrope me Realin e nenkampion bote me Kroacine, fitoi edhe te gjithe cmimet individale mes te cileve Topin e Arte duke lene pas Ronaldon e Griezman. Por pervec prestigjit, Modric pati edhe perfitim financiar nga Topi i Arte. Ne fakt kroati

Vazhdoni leximin →