MotoGP, Rossi sërish në motor në Ranch: Më në fund!

Valentino Rossi I reziton për momentin tundimit për të garuar në 24Orë të Le Mansit, por jo atij për t’u ngjitur sërish në motor. Në orët e fundit nga ‘Ranch’ vijnë disa imazhe të kampionit nga Tavullia teksa drejton një motor pas stopit të eventeve që pandemia coronavirus ia imponoi edhe botës së motorëve. Në

Vazhdoni leximin →

Bajerni kthen yjet në stërvitje, betohet se do respektojë rregullat për virusin!

Nuk ishin të parët që e bënë, por e morën guximin edhe ata. Futbollistët e Bajernit të Mynihut iu kthyen fushës së stërvitjes këtë fillimjave, pavarësisht rrezikut nga koronavirusi. Drejtuesit bavarezë vendosën ta hidhnin këtë hap, duke e grumbulluar skuadrën në kompleksin stërvitor në Rrugën Zebener të Mynihut, veçse duke u kujdesur që përgatitjet të

Vazhdoni leximin →

Profe Ortega po “ia nxjerr shpirtin” Diego Kostës!

Diego Kosta, tanimë, përsëri, po e ndjen nga afër stërvitjen “ferr” tek Atletiko e Madridit, ku ky brazilian me pashaportë spanjolle, me të vërtetë, mezi qëndron në këmbë mbas stërvitjes mjaft intensive që i bën atij profe (profesori) Ortega, përgatitësi i ushtrimeve fizike te ky ekip spanjoll. Taktika dhe mënyra e lojës që aplikon trajneri

Vazhdoni leximin →

Pa vonesë, Lukaku vihet menjëherë nën urdhërat e Murinjos

Romelu Lukaku përfundoi gjithçka, vizita mjekësore, nënshkrim kontrate dhe prezantim, ndërsa menjëherë u bashkua me shokët në stërvitje. Zhoze Murinjo e pati për herë të parë në skuadër gjigandin belg në fushën e stadiumit “Drejk” në Los Anxhelos, ku Mançester Junajtid është në turne. Kaloi vetëm një orë që nga përfundimi i procedurave kur nisi

Vazhdoni leximin →