Malmo nderon Ibrahimovic me nje statuje

Malmo nderon Zlatan Ibrahimovic. Kluni suedez qe eshte pika e nisjes e karrieres se sulmuesit 38 vjecar, peruroi statujen e futbollistit perpara stadiumit te tij, nje monument ky qe eshte i larte 3 m. ‘Me duket si dicka irreale-u shpreh vete Zlatan Ibrahimovic-eshte nje dite e madhe dhe nje moment i jashtezakonshem pas nje karriere

Vazhdoni leximin →

Edhe Mohamed Salah e ka statujën e tij në ‘stilin Ronaldo’.

Ashtu sic ka ndodhur me Kristiano Ronaldon, edhe për Mohamed Salah është krijuar një statujë që u ekspozua në Ëorld Youth Forum në Sharm el Sheikh për periudhën 3-6 nëntor. Autori i kësaj statuje është skulptori egjipitan Mai Abdel Allah. Sipas ‘Egypt Independent, Mai Abdel Allah e mendoi krijimin e statujës  së tij në vitin

Vazhdoni leximin →

Maradona në Indi është tashmë një hero kombëtar

Si hero mbahet në Argjentinë dhe me të drejtë, ndërsa bota e quan si futbollistin më të madh që i kanë parë ndonjëherë sytë (a është dakord Peleja?), por Diego Armando Maradona pritet si “Mesia” edhe në Indi, përveçse në Buenos Aires apo në Napoli. Legjenda e futbollit vizioi qytetin e Kolkatës në Indi, aty

Vazhdoni leximin →