Lazio, pritet rinovimi i trajnerit Simone Inzaghi

Kjo javë është vendimtare për rinovimin e Simone Inzaghit. Sipas të përditshmes ‘Il Messaggero’ detajet janë zgjidhur të gjitha dhe trajneri kontrata e të cilit skadon në qershor gjeti akordin për nënshkrimin e një kontrate 2 vjecare deri në 2023 me një pagë që rritet nga 2 në 2.4 milionë Euro dhe 500 mijë Euro

Vazhdoni leximin →

Neymar, gjithcka gati për rinovimin me PSG

Neymar ka dhënë dritën jeshile për rinovimin e kontratës me Paris Saint Germainin.Në Francë, RmcSport flet për një marrëveshje mes futbollistit dhe klubit parizien për 4 vjet duke konfirmuar në këtë mënyrë disa zëra që vinin nga media braziliane. Në këtë mënyrë konfirmohet ajo që ka deklaruar edhe vetë Neymar se dëshiron të vijojë rrugëtimin

Vazhdoni leximin →

Inter, rinovimi i Lautaro Martinez është gjithnjë e më pranë; takim me agjentët e futbollistit

Interi nuk ka ndërmend të privohet nga Lautaro Martinez. Kjo është ajo që kanë konfirmuar disa herë drejtuesit e klubit zikaltër, agjentëve të futbollistit, gjë që e përsëritën edhe në takimin e zhvilliar në selin në Via della Liberazioni; edhe pse momenti është kompleks me Interin që është në mes të procesit të ndryshimit të

Vazhdoni leximin →