Georginio Wijnaldum, pranë rinovimit me Liverpool

Georginio Wijnaldum ka nisur bisedimet me drejtuesit e Liverpoolit për zgjatjen e bashkëpunimit me klubin anglez. Futbollisti holandez ka me The Reds  një kontratë që skadon në vitin 2021 dhe se fundmi ai ka deklaruar se Liverpooli është si shtëpia e tij, por kur u pyet nga portal Goal për rinovimin e tij me Liverpoolin,

Vazhdoni leximin →

MotoGP, Vinales rinovon me Yamaha, pritet Rossi

Yamaha vendosi të besojë sërish te Maverick Vinales. Vetëm pak ditë para nisjes se testeve parasezonale, piloti spanjoll rinovoi kontratën e tij me skuderinë japoneze deri në vitin 2022. Që nga momenti I ardhjes te Yamaha, 4 vjet më parë, Maverick Vinales ka mundur të regjistrojë 6 fitore, 19 podiume dhe 9 pole position që

Vazhdoni leximin →

Rinovimi me Mercedes; ja sa ka kërkuar Lewis Hamilton

Sezoni I Formula 1 për vitin 2020 parashikohet emocionues jo vetëm për luftën në pistë mes Mercedesit, Ferrarit dhe Red Bullit e pilotëve të tyre, por edhe për zërat e merkatos  në ambientet e këtij kampionat, për bisedimet që po zhvillohen për kontrata të ndryshme. Emra të tillë si Hamilton, Bottas, Vettel e shumë të

Vazhdoni leximin →

Ferrari blindon Lëklerk, rinovon deri në vitin 2024

Ferrari I bën Lëklerk si dhuratë për Krishtlindje një kontratë 5 vjecare. Kokëkuqja italiane zyrtarizoi rinovimin me pilotin nga Monako I cili do të përfitojë edhe një pagë të trefishuar pasi ajo do të shkojë në 9 milionë Euro në sezon. Kontrata e mëparshme e Lëklerk skadonte në vitin 2021 kështu që ajo u zgjat

Vazhdoni leximin →