Procesi për të drejtat TV, Al Khelafi lirohet nga akuzat

Nasser Al Khelaifi arrin një fitore të rëndësishmë jashtë fushave të lojës. Presidenti i Paris Saint Germainit ishte nën akuzë për korrupsion për blerjen e të drejtave televizive të Botërorit 2026 dhe 2030 për Afrikën e Veriut dhe të Lindjes së Mesme. Prokuroria zvicerane kishte kërkuar një dënim me 28 muaj burg, 4 nga të

Vazhdoni leximin →

Kylian Mbappe qahet: Nuk i rikarikuam bateritë

Kylian Mbappe dha një intervistë për faqen zyrtare të Paris Saint Germainit ku pranoi se në fillimin e sezonit, skuadra nuk i kishte rikarikuar mirë bateritë pas finales së Ligës së Kampioneve në muajin gusht. ‘Kthimi ishte i komplikuar, sidomos në aspektin fizik sepse luajtëm në finalen e Champios dhe nuk kishim kryer shumë përgatitje-tha

Vazhdoni leximin →

Përse duhet të paguajë Tuheli për Nejmarin dhe Mapenë?!

Në përfundim të ndeshjes së Championsit ndaj Mançester Junajtidit, e përditshmja “L’Ekip” vendosi notat për yjet parizienë dhe Nejmari mori 4 nga 10. Normalisht, “L’Ekipi” është tepër dorështrënguar, por këtë herë e mblodhi dorën fare, sidomos me treshen e sulmit, por duket se “kumbullat e tharta” do t’i “hajë” trajneri Tomas Tuhel. Mediat franceze dhe

Vazhdoni leximin →