Inter-PSG, fate të kryqëzuara për Icardin dhe Cavanin

Paris Saint Germainin ushtron presion për Icardin dhe Interi për Cavanin. Zikaltrit janë përballë rrezikut  e humbjes së talentit Lautaro Martinez, të cilin Barcelona e dëshiron me cdo kusht. Kështu që për të plotësuar repartin e sulmit, Interi ka vendosur të hedhë sytë te urugajani I kampionëve të Francës që është drejt skadencës së kontratës

Vazhdoni leximin →

Pjanic refuzon PSG; do vetëm Barcelonën

Miralem Pjanic do të shkojë te Barcelona dhe vetëm te Barcelona; kjo është ajo që lexohet te e përditshmja spanjolle ‘El Mundo Deportivo’  në një artikull që padyshim është shkruar me nota të qarta blaugrana, por që janë pranë ideve reale të futbollistit që do të lërë Juventusin vetëm për të luajtur e fituar me

Vazhdoni leximin →

Inter-PSG; po punohet për kartonin e Mauro Icardit

Kur vëmendja është e përqendruar te rinisjet e kampionatit, Interi po lëviz në merkato për të përcaktuar elementët e duhur për përforcimin e skuadrës për sezonin e ardhshëm. Nga Franca, klubi zikaltër merr lajme të mira pasi Paris Saint Germaini duket se ka ngjallur sërish opsionin e blerjes përfundimtare të Mauro Icardit, dicka që përpara

Vazhdoni leximin →

PSG, Neymar, lojtar klasi edhe në poker

Kampionati i futbollit në Francë është  pezulluar përfundimisht dhe Paris Saint Germain është shpallur kampion i Ligue 1. Futbollistët janë akoma të impenjuar në Evropë teksa presin rifillimin e Ligës së Kampioneve, por në këtë moment ata po kërkojnë të kalojnë kohën  ndërmjet stërvitjeve individuale. Neymar është duke e bërë dicka të tillë teksa i

Vazhdoni leximin →