Reali, kur flitet për para më i pandalshëm, 500 milionë euro!

Real Madrid shton akoma më shumë të ardhurat e tij. Sipas asaj që publikohet në median spanjolle, presidenti i klubit madrilen, Florentino Perez ka arritur një akord për shitjen e të drejtave të imazhit të klubit ne internet te kompania amerikane “Providence Equity Partners” për 10 vitet e ardhshme. Gjithnjë sipas medias iberike, Reali i

Vazhdoni leximin →

Cili është më i fiksuar për Dibalan, Reali apo presidenti Perez

Real Madrid ka përgatitur ofertën e radhës për sulmuesin e Juventusit, Paulo Dybala. Skuadra spanjolle, Real Madrid ende nuk ka hequr dorë nga sulmuesi argjentinas i Juventusit, Paulo Dybala. Tuttosport shkruan se, presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka bërë gati një ofertë për Juventusin prej 105 milionë eurove. Ndërsa, ofertë të majme ka gati

Vazhdoni leximin →

Armiku i vjetër, Saki i propozon Realit transferimin e Dibala

Arrigo Saki po kthehet në një nga personazhet më të urruer të tifozëve juventinë, megjithëse edhe më parë nuk ka pasur ndonjë dashuri mes palëve. Ish-trajneri i madh i Milanit i ka propozuar së fundmi edhe publikisht, presidentit të Realit, Florentino Perez, që të sjellë në Madrid talentin argjentinas Dibala. Duke shfrytëzuar marrëdhëniet e shkëlqyer

Vazhdoni leximin →

Reali lirohet nga yjet e vet, Arsenali gati për Iskon

Mediat spanjolle kanë paralajmëruar, që presidenti Florentino Perez ka filluar të bëjë llogaritë për të ardhmen. Presidenti i “Los Blancos” ka vendosur për lejuar largimin e Hames Rodrigez dhe Iskos. Futbollisti Kolumbian që u transferua me aq bujë pas përfundimit të Botërorit të fundit, nuk do të jetë më pjesë e Realit, për shkak se

Vazhdoni leximin →

Ronaldo në krizë? Javën tjetër rinovon kontratën me Realin

Në Madrid nuk e kanë humorin sipas motit. Presidenti Florentino Perez, edhe pse i kritikuar shpesh për paqendrueshmërinë e tij, duket se ka nxjerrë mësime dhe po e tregon këtë sezon. Kristiano Ronaldo, pavarësisht kritikave të këtyre javëve, lajmërohet se do të rinovojë kontratën pas pak ditësh në “Bernabeu”. Të hënën ose të martën, ky

Vazhdoni leximin →

S’do ishte Zidan? Trajneri do të quhej Venger

Real Madridi ka shqyrtuar mundësinë që ta emërojë në krye të klubit trajnerin Arsen Venger para se t’i besonin këtë punë Zinedin Zidanes. Daily Mail ka bërë të ditur se kur Rafa Benitez u shkarkua në janar, trajneri i Arsenalit, Arsene Venger, i cili kërkohej edhe më parë nga ‘Los Blancos’, ishte në listë për ta zëvendësuar spanjollin. Në fund

Vazhdoni leximin →