Festa e Pedros në Barcelonë; 4000 Euro pije dhe shumë kërcim

Pedro Rodriguez vihet në shënjestrën e kritikave të tifozëve të Chelseat. Sulmuesi spanjoll I Bluve të Londrës pas barazimit 2-2 me Leicester ditën e shtunë, ku ai nuk la gjurmë, fluturoi menjëherë drejt Barcelonës për të qenë I pranishëm në një festë të organizuar në një local shumë të njohur  në Cornella de Llobregat. Pedro

Vazhdoni leximin →

Askush si Pedro Rodrigez, Zoti i finaleve dhe trofeve

Finalja e Europa League ka bërë që shumë futbollistë të gdhendin fort emrat e tyre; Ceh për sfidën e tij të fundit si futbollist profesionist, Hazard dhe Sarri pasi mund të kenë qenë në ndeshjen e tyre të fundit me Celsin si dhe Pedro Rodrigez. Sulmuesi spanjoll arriti të shënojë sërish në një finale duke

Vazhdoni leximin →

Kohe rinovimesh te Mançester Siti dhe Çelsi

Mancester Siti dhe Çelsi kane pasur nje dite rinovimesh me lojtaret e tyre Gabriel Zhezus dhe Pedro Rodriges. Kampionet e Anglise e zgjaten kontraten me sulmuesin brazilian deri ne vitin 2023. Gabriel Zhezus u transferua te Mancester Siti me 2017 dhe ne kete sezon u be nje prej futbollisteve kyc te Citizens ne fitoren e

Vazhdoni leximin →

Pedro: Turp, kjo nuk është më ajo Barcelona që njoh unë!

Ish-futbollisti i klubit katalonjas Pedro Rodrigez nuk e fsheh zhgënjimin e tij lidhur me politikën që ndiqet, momentalisht, në Barcelonë kundrejt futbollistëve të rinj, konkretisht ndaj atyre që vijnë nga akademia e saj e njohur e futbollit. Duket qartë se këtij lojtari ofensiv 29-vjeçar të Celsit kampion të Anglisë nuk i vjen aspak mirë sesi

Vazhdoni leximin →

Diego Kosta: Sherr me Pedron?! Unë atë e kam si vëlla!

Ndodh që edhe vëllezërit të grinden me njëri-tjetrin. Ky është versioni që jep Diego Kosta për përplasjen e ashpër që pati me Pedro Rodrigezin në përballjen Totenhem-Çelsi në “Uajt Hart Lejn”. Sulmuesi braziliano-spanjoll i bluve e qortoi shokun e tij të skuadrës, për faktin se nuk e kuptoi gjatë një aksioni sulmues të miqve në

Vazhdoni leximin →