NBA, Oklahoma merr revanshin ndaj San Antonios

Oklahoma thyen San Antonion dhe merr revanshin për humbjen e pësuar 2 ditë më parë pas asaj sfide të tejzgjatur që u mbyll pas dy kohëve shtesë. Në Chesapeake Arena , skuadra e Thandër e fitoi këtë përballje ndaj teksanëve me rezultatin 122-112 dhe gjithcka ndodhi pas pushimit të ndeshjes pasi pjesa e parë e

Vazhdoni leximin →

Nuk mjaftojnë Nurkiç e Lilard, triumfojnë Xhorxh e Uestbruk

Oklahoma më në fund po shfaqet ashtu siç e duan tifozët e saj. Pak vjet pas largimit të Kevin Durantit, skuadra e quajtur “Vetëtima” (Thandër-Thunder) ndodhet pranë kreut të renditjes në Perëndim, udhëhequr nga dyshja Pol Xhorxh-Rasëll Uestbruk. Ata kaluan një provë tepër të vështirë, atë në fushën e Portlendit, një skuadre gjithashtu shumë të

Vazhdoni leximin →