NBA, Adam Silver paralajmëron: Virusi, i paparashikueshëm, gati të ndëpresim sërish kampionatin

NBA është gati të rinisë sezonin në Orlando që nga 30 korriku, por statistikat e coronavirusit në SHBA janë shumë shqetësuese edhe për kampionët e basketbollit të këtij viti. Deri tani  te skuadrat e Ligës Amerikane të Basketbollit janë regjistruar 16 raste pozitive, shifër kjo jo shumë e lartë duke parë cfarë vale të infektuarish

Vazhdoni leximin →

NBA, Brooklyn Nets; 2 lojtarë pozitivë me Covid-19

Janë DeAndre Jordan dhe Spencer Dinwiddie, basketbollistët e Brooklyn Nets ata që kanë rezultuar pozitivë me coronavirus. Lojtari që luan në pozicionin e qendrës, Jordan teksa bëri të ditur pozitivitetin e tij theksoi gjithashtu se nuk do të bashkohet me skuadrën për rifillimin e kampionatit të NBA në Orlando të Floridas. Ndërkaq, më herët ishte

Vazhdoni leximin →

Aksidenti i Bryant; piloti me përgjegjësi të rënda

Ishin gabimet e njëpasnjëshme të pilotit Ara Zobayan që shkaktuan vdekjen e Kobe Bryant, vajzës së tij Gianna dhe 7 personave të tjerë mes të cilëve ai vetë në aksidentin me helikopter që ndodhi në 26 janar në Kaliforni. Kjo është ajo që zbulohet në raportin e National Transportation Security Board, sipas të cilit Zobayan,

Vazhdoni leximin →

NBA, Kevin Durant nuk rrezikon: Sezoni im mbyllet këtu

Kevin Durant nuk ka ndërmend të rrezikojë dhe nuk do të luaje me Brooklyn Nets në pjesën e mbetur të sezonit në kampionatin e NBA. Vetë basketbollisti e konfirmoi këtë në një intervistë për portalin ‘The Undefeated’ me Durant që ishte një ndër lojtarët e prekur nga Covid 19 në  NBA, një sëmundje të cilën

Vazhdoni leximin →