Taktikë me zemër, trajneri Nagelsman me skemë origjinale

Ndoshta nuk kishte ndodhur ndonjëherë që një trajner të bënte një gjetje të tillë. Trajneri i Hofenhajmit, Julian Nagelsman, vendosi të krijonte një atmosferë pozitive në stërvitjen e ekipit të tij, sidomos tani që nis serinë prej 7 ndeshjesh në vetëm 22 ditë. Ish-kandidati për stolin e Bajernit shkoi në kompleksin stërvitor me tabelën e

Vazhdoni leximin →

Nagelsman, suksesi i trajnerit që refuzoi Bajernin e Mynihut!

Gjermania dhe futbolli i saj po njohin një fenomen të ri në 10 vitet e fundit. Trajnerë rioshë dalin nga “anonimiteti” dhe bëhen personalitete brenda pak kohësh, duke shkëlqyer në Bundesligë dhe në Europë. I fundit në radhë është Julian Nagelsman, 29-vjeçari në stolin e Hofenhahmit, që sezonin e kaluar e shpëtoi ekipin nga rënia

Vazhdoni leximin →