Skënderbeu bën “nxejmen” për Partizanin e Beogradit, Daja optimist!

Është optimist trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, kur duhen 4-5 ditë deri në ndeshjen ndaj Partizanit të Beogradit në Ligën e Europës. Prova “gjenerale” u kalua me sukses me fitoren 4-1 ndaj Lushnjes në Korçë, në një ndeshje ku kryesuesit e Superligës bënë disa eksperimente dhe kursyen energji të lojtarëve të rëndësishëm. Në fushë ishin

Vazhdoni leximin →

Vendos Magani i fundit, Lushnja me pikë të plota

Gugash Magani kthehet te pankina e Teutës, ndërsa skuadra durrsake te fitorja, pas një serie rezultatesh negative. Golin që hapi ndeshjen me Laçin e shënoi Artur Magani, djali i trajnerit peqinas. Ndërkohë që kishte mbetur edhe një Magan për të mbyllur javën, ai është Endri, i cili shënoi sot për Lushnjën, në fitoren 2-1 të

Vazhdoni leximin →

“Lushnja Sport Center”, ja projekti 600 milionësh

Në një kohë që shpenzohen para për futbollistë të lloj-lloj ngjyrave, të mbërritur nga kudo, si dhe trajner të huaj, futbolli ynë ka problem imediat mungesën e infrastrukturës. Disa skuadra nuk kanë fusha të përshtatshme për seancat stërvitore, madje as stadiume në qytetet e tyre, ndërkohë që investojnë për objektiva të palogjikshme. Luftëtari dhe Korabi

Vazhdoni leximin →

Kur arbitrat të hutojnë me tingullin e bilbilit

Kudo ndodhin gabime arbitrale, pasi edhe dinamika e futbollit sjellë vetvetiu të tilla, sado të mundohesh t’i evitosh. Ndërsa në këtë futbollin tonë, që nuk është as dinamik mjaftueshëm, më shumë po sforcohen të gjejnë shprehje për t’i përdorur si alibi. “Gabime njerëzore” është njëra që përdoret më shpeshë, pasi moviolistëve iu duket edhe më

Vazhdoni leximin →