Vendimi në Francë, pezullohet Kupa e Ligës

Kupa e Ligës në Francë nuk do të zhvillohet sezonin e ardhshëm . Ky është vendimi I marrë në Asamblenë e Përgjithshme të Klubeve me motivin se nuk kishte shikueshmëto. E krijuar në vitin 1994 dhe që luhet përkrah Kupës së Francës  që organizohet nga Federata, ky kompeticion e humbi popullaritetin e tij, dhe u

Vazhdoni leximin →